To takie proste!
Przedszkole nr 15
Strona głowna  /  Aktualności  /  Gr I - MĄDRE SOWY - wych Bogusława Biernacka 2011/2012
Gr I - MĄDRE SOWY - wych Bogusława Biernacka 2011/2012
data dodania: 2011-07-05 15:54:26
Witamy na naszej stronie!
W tym roku szkolnym towarzyszyć będzie nam piosenka o mądrej sowie.
 
Sowo, sowo, mądra głowo,
przyleć do nas z radą nową.
Znasz litery, czytać umiesz,
co tu napisane jest zrozumiesz.
ref. Czytaj sowo, czytaj sowo,
ruszaj swoją mądrą głową.
Tyś uczona, wykształcona,
do nauki wprost stworzona.
 
W naszej grupie jest wesoło i bez przerwy coś ciekawego się dzieje. 
 
Wizyta na Komisariacie Policji
 
  
  
   
 
 Wycieczka do sklepu.
 
    
 
 
Kulinarne zabawy. Przygotowanie zdrowej sałatki jarzynowej.
 
   
 
    
 
Czynny udział w Akedemii Aquafresh. Dzieci na zajęciach poznały bohaterów Akademii i razem z nimi uczyły się prawidłowego mycia zębów. Najpierw   "na sucho" - ćwicząc w powietrzu ( bez dotykania zębów) prawidłowe ruchy szczoteczką, a później z użyciem pasty do zębów.
 
      
          
 
 
15 listopada dzieci z grupy Mądre Sowy wybrały się na wycieczkę do biblioteki w Domu Kultury w Boguszowicach. Pracujące tam panie w miłej i serdecznej atmosferze zapoznały dzieci ze sposobem wypożyczania książek i korzystania z nich.
 
  
 
18 listopada w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte w ramach projektu Akademia Zdrowego
Przedszkolaka.  W czasie zajęć rodzice aktywnie uczestniczyli w mini turnieju sportowym, a później  w komponowaniu fantazyjnych i zdrowych kanapek. W czasie zajęć dzieci  " chwaliły się" swoją wiedzą. Samodzielnie budowały piramidę z oddzielnych elementów, uzupełniały ją o brakujące elementy, wymieniały zdrowe produkty i niezdrowe.
 
 
 
  
 
Tradycyjnie 30 listopada wróżby andrzejkowe (dostosowane do wieku dzieci) były inspiracją do wspólnych zabaw.
Podczas zabawy  "Koło przeznaczenia"- dzieci do losowo wybranego uproszczonego obrazka podawały swoje pomysły, co je w przyszłości czeka. Podczas zabawy w "Kręcenie butelki" sprawdzały komu spełni się marzenie.
                                                                                                                                                                                                         
 
Potem wosku lanie przez dziurkę "magicznego" klucza i nadawanie powstałym kształtom znaczenia. Wszystkie dzieci miały wspaniałe pomysły. Poniżej przykład: smok z długim ogonem ziejący ogniem.
 
                                  
 
Po wróżbach poczęstunek. Jak przystało na dzieci uczestniczące w Akademii Zdrowego Przedszkolaka w menu  jogurt, chrupki kukurydziane, z których można przed zjedzeniem zrobić ciekawe "stworki".
 
                                    
 
W sytczniu Mądre Sowy uczestniczyły w programie wspierającym kampanię edukacyjną Dry-Nites " Najtek i przyjaciele". Dzieci słuchały przez cały tydzień codziennie fragmentu opowiadania, a w piątek  otrzymały do domu ksiażeczkę z dalszymi losami Najtka. Poprzez opowiadania i towarzyszące zajęciom zabawy ruchowe, zajecia plastyczne dzieci nabywały umiejetności rozpoznawania i nazywania uczuć, otwartości na innych. Odkryły,że poprzez współpracę można osiągnąć więcej.
 
   
 
 Wspólny rysunek przedstawiający przyjaciół na długim arkuszu papieru i umieszczony na wystawie uświadamia dzieciom, że przynależą do jednej grupy i są lubiani przez kolegów i koleżanki.
 
 
Jeszcze w grudniu odbył się Basiowy Bal Pasiastych. Tym razem dzieci w wyobraźni wybrały się na Haiti. Poznały nowego kolegę oraz miejsce jego zamieszkania i panujące tam zwyczaje. Degustacja banana  z pewnością utrwaliła wiadomość , że są to owoce egzotyczne.
 
 
Przed świętami dużo pracy. Mądre Sowy piekły ciasteczka. Wałkowanie, wykrawanie i dekorowanie ciasteczek to odpowiedzialne zadanie. Dla przedszkolaków buła to świetna zabawa.
 
  
 
 
Przygotowanymi   ciasteczkami dzieci poczęstowały rodziców podczas spotkania opłatkowego.Oprócz smakołyków przedszkolaki przygotowały również Jasełka.
 
 
 
W styczniu gościliśmy w przedszkolu Babcie i Dziadków. Mądre Sowy przygotowały program artystyczny, piosenki, wiersze oraz Trojaka. Dzieci potrafiące czytać zaprezentowały swoje umiejętności podczas czytania fragmentu bajki " O rybaku i złotej rybce"
 
  
 
Po występie wspólne zabawy z zaproszonymi gośćmi na zdjęciach "Mumia" oraz masażyki
"Kochana Babciu i Dziadku piszę do was list".
 
 
 
W marcu Mądre Sowy najpierw pantomimą przedstawiały, jakie czynności wykonują wciągu dnia. Następnie w formie filmu przygotowały pracę plastyczną pod tytułem  "Mój dzień".
 
 
 
 
 
 
 
21 marca  Mądre Sowy i Wesołe Smerfy wyruszyły na spacer z Marzanną. Przedszkolaki pożegnały zimę piosenkami i okrzykiem " Precz zimo zła!". Zimową Pannę wykonaną z surowców wtórnych "zdemontowały" i wrzuciły do odpowiednich pojemników na śmieci. Dzieci bez trudności potrafiły określić do którego pojemnika należy włożyć papier i plastik.
 
 
W kwietniu dzieci wykonały wiele prace konkursowych o tematyce wielkanocnej (szczegóły na stronie głównej). Rozpoczęły również realizację projektu  "Czyste powietrze" podczas którego : lokalizowały różne źródła dymu, rysowały je na dużych arkuszach papieru, ucząc się pracy zespołowej.  Przedszkolaki dowiedziały się o szkodliwości dymu papierosowego dla zdrowia.Smok Dinuś uczył, jak radzić sobie, kiedy inni palą obok nas. Na zakończenie cyklu zajęć dzieci zaprojektowały znaczki "Nie pal przy mnie".
 
 
  
 
Również w kwietniu Mądre Sowy były gospodarzami międzyprzedszkolnego konkursu "Czysto i zdrowo" (szczegóły na stronie głównej)
 
 
 
Mali strażnicy przyrody na zajęciach plastycznych z surowców wtórnych wykonali kwitnące jabłonie.
 
 
Również w kwietniu Mądre Sowy zostały zaproszone przez dzieci z Przedszkola nr 20 na przedstawienie o Jasiu, Małgosi i Smoku Dinusiu.
Na zdjęciu zasłuchane i zaciekawione dzieci z naszego przedszkola.
 
 
W maju rozpoczęliśmy drugą edycję Akademii Zdrowego Przedszkolaka.
 
 
Oto Mądre Sowy dbające o swoje zdrowie poprzez ćwiczenia podczas Kolorowego tygodnia zdrowia.
Dzień czerwony był okazją do zapoznania dzieci z symboliką koloru czerwonego- przyjaźń i miłość. Przedszkolaki dowiedziały się również jak należy dbać o tężyznę fizyczną.
 
 
Dzień niebieski był okazją do poznania właściwości wody, powietrza. Na rysunkach podwodny świat. Każdy przedszkolak wie, że ryby są źródłem białka i kwasów tłuszczowych ważnych dla zdrowia człowieka.
 
 
Dzień żółty: dzieci otrzymały list do słoneczka, które jest żródłem energii potrzebnej do życia. List zawierał rózne zadania do wykonania np. matematyczne, ruchowe, sprawdzenie i określenie właściwości piasku (podczas doświadczenia Mądre Sowy przekonały się, że piasek jest doskonałym filtrem). Ostatnim zadaniem było wykonanie portretu słońca oraz żółtych warzyw i owoców.
 
 
Dzień zielony. Dzieci wypowiadały się na temat wypoczynku na łące, w lesie, w parku. Rodzice z naszego przedszkola zaprosili dzieci do Zielonej Krainy Siedmiu Krasnoludków podczas przedstawienia "Bajka o zdrowiu" . Więcej szczegółow na stronie głównej   w zakładce "wydarzenia".
 
w Dzień dziecka  "Tęczowy dzień" Mądre Sowy uczestniczyły w zabawach sportowych przygotowanych przez pana Jarka. Szczegóły na stronie głównej w zakładce Wydarzenia.
 
 
 
 
Wakacje już niedługo, dlatego Mądre Sowy przygotowują się do nich, poznając zasady bezpiecznych zabaw w domu i na świeżym powietrzu uczestnicząc w zajęciach wg projektu UNICEF (szczegóły na stronie głównej). Na zdjęciach dzieci demonstrujące bezpieczną jazdę na rowerze i deskolrolce oraz rysunki przedstawiające jak można zabezpieczyć miejsca, aby były przyjazne i bezpieczne dla dzieci.
 
 
Dzisiaj 13 czerwca przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu "Rękawiczka"
( więcej na stronie głównej) grając rolę drzew.
 
 
Mądre Sowy   w grupach układały historyjki obrazkowe opowiadające o niebezpiecznych zabawach, a następnie opowiadały je i nadawały tytuły:  "Zabawa zapałkami", "Prąd elektryczny", "Zabawa z psem". Na zakończenie formułowały ostrzeżenia przed niebezpiecznymi zabawami.
 
 
Jeszcze przed wakacjami bezpieczne zabawy ruchowe w Kinder Klubie w Boguszowicach.
 
 


Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3