To takie proste!
Przedszkole nr 15
Strona głowna  /  Aktualności  /  Gr III - TROSKLIWE MISIE- wych Ilona Dwojakowska 2011/2012
Gr III - TROSKLIWE MISIE- wych Ilona Dwojakowska 2011/2012
data dodania: 2011-07-05 15:56:04
 
  
Nazywamy się "Troskliwe Misie"
 
A oto nasza piosenka grupowa
 
     
 
W naszej grupie wiele się dzieje:
 
Wrzesień
 
Uczymy się kolorów za pomocą chusty KLANZY
 
  
 
Wiktoria bardzo chciała zostać Panią Policjantką
 
 
Posprzątaliśmy nasz przedszkolny ogród,
który był zabrudzony papierami z gazet. No nieładnie!
 
 
 
Przywitaliśmy Panią Jesień.
 
 
 
Aby być silnym i zdrowym wykonaliśmy samodzielnie sałatkę owocową,
którą ze smakiem zjedliśmy po śniadanku. Mniam, mniam, mniam
 
 
 
"Urodzinki marchewki" to była zabawa: piosenki, konkursy urodzinowe, marchewkowe przebranie,
 a także ciasteczka marchewkowe z masy solnej - i to wszystko tego szczególnego dnia działo się w naszej sali. Ponadto dowiedzieliśmy się jakie witaminy posiada marchewka i ile różnych przetworów można z niej wykonać: surówki, sok, sałatkę, można ją dodać do zupy lub jeść na surowo. 
 
 
Październik
Nadal dbamy o zdrowie uczestnicząc w programie Aquafresh.
Wiemy jak dbać o ząbki, a przypomina nam o tym wierszyk:
Zdrowe zęby to podstawa, to jest bardzo ważna sprawa.
Myję zęby z Pastusiami i ty też je umyj z nami. 
 
Listopad
 
Listopadowe zajęcia rozpoczęliśmy listopadową deszczową pogodą. Zatem na zajęciach uczyliśmy się wszystkiego o wodzie, jej właściwościach oraz obiegu w przyrodzie. Najbardziej jednak podobały nam się  doświadczenia i eksperymenty wodne.
 
  
              Ojojoj. Czy uda nam się coś namalować tyklo wodą???   Dzięki tym eksperymentom wiemy już jak powstają barwy.
 
W następnych tygodniach - aby  się nie przeziębić w listopadowe dniach uczyliśmy się jak dbać o nasze zdrowie. Na początku poznaliśmy zdrową i niezdrową żywność wykonując plakat NIEZDROWEJ ŻYWNOŚCI
 
Później poznaliśmy PIRAMIDĘ ZDROWEGO ŻYWIENIA uczestnicząc w zajęciach
AKADEMII ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA
oraz włączając rodziców do wykonania kolorowych i zdrowych kanapek na śniadanie 
 
 
Grudzień
 W tym miesiącu same uroczystości. Wystąpilismy dla Górników z okazji ich święta, spotkaliśmy się z najukochańszym Mikołajem, który podarował nam nowe zabawki, a także przygotowaliśmy się do Spotkania Opłatkowego z rodzicami. Upiekliśmy i udekorowaliśmy ciasteczka oraz przedstawiliśmy inscenizację "W Betlejem".  
 
  
 
Styczeń
Postanowiliśmy zadbać o ptaszki zimą. Zawiesiliśmy karmnik  i "pyzy" na przedszkolnym balkonie i obserwujemy jak sikorki, wróbelki i gołębie się częstują.
 
 
 Pzonaliśmy zwyczaje ludzi mieszkających na Haiti podczas Basiowego Balu Pasiastych.
Jedliśmy banany, słuchaliśmy opowiadania o Titim - chłopcu z Haiti oraz o trzęsieniu ziemi na jego wyspie.  Oglądaliśmy prezentację z krajobrazem Haiti i malarstwem haitańczyków. Najfajniejsza na balu była haitańska piosenka "Balanse yaya", do której tańczyliśmy kręcąc bioderkami. 
 
 
 
Babciu, Dziadku coś Ci dam....
 
 
 
 
Luty
Wyruszyliśmy w kosmos rakietą na lodową planetę (do ogrodu przedszkolnego na zabawy na śniegu).  Spotkaliśmy ufoludka, który nie wiedział jak ubrać się, gdy jest zimno.
Pomogliśmy mu dopasować zimowe ubrania.
 
Poznaliśmy również różne zawody. Praca strażaka, policjanta, górnika, kucharki jest bardzo trudna. Zamieniając się na jeden dzień w kucharkę i kucharza, wykonaliśmy sałatkę z gotowanych warzyw.
Marzec
W marcu jak w garncu - poznajemy elementy marcowej pogody, a także czekamy na nadchodzącą wiosnę. Na zajęciach poznaliśmy pierwsze wiosenne kwiaty. Dbamy również o środowisko biorąc udział w zajęciach z programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury".
 
 
W marcu odbyły sie równiez zajęcia z cyklu "Poranny krąg", na których poznaliśmy wszystkie elementy nadchodzącej wiosny: zapach cytrynowy, zielony kolor, kwiaty, instrument - dzwonek.
Poznaliśmy etap rośnięcia tulipana i zasialiśmy rzeżuchę.
  
Kwiecień
Przygotowaliśmy się do nadchodzących Swiąt Wielkanocnych, malując pisanki, uczestnicząc w konkursach, śpiewając piosenki, poznając wszystkie tradycje wiosennych świąt.
   
  
 W tym miesiącu dowiedzieliśmy się wszystkiego o zielonych warzywach i owocach podczas ZIELONEGO DNIA. Tego dnia rozpoczęłiśmy hodowlę szczypiorku.
 
W ramach projektu "Czyste powietrze wokół nas" dowiedzieliśmy się dużo o wietrze i o dymie który nas otacza. Tak naprawdę to "My dymu nie lubimy", ale lubimy puszczać wiatraczki na wiatr.
 
Maj
Ten miesiąc to miesiąc uroczystości majowych dlatego też dowiedzieliśmy się wszystkiego o Polsce, ale również z okazji Dni Europejskich przenieśliśmy się do różnych krajów Europy poznając tradycje naszych małych sąsiadów. Udało nam się wykonać MEGA -pizzę.
 
Maj to także Swięto Rodziny oraz Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Kochanych Rodziców upominki.


Komentarze
data dodania: 2012-01-26
Świetne "sprawozdania", i tyle się dzieje u milusińskich. Pozdrawiam


Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3