To takie proste!
Przedszkole nr 15
Strona głowna  /  Galeria
Witamy w dziale wydarzenia.
Tutaj możesz zobaczyć artykuły i zdjęcia z życia naszego przedszkola .
WYDARZENIA/GALERIA

17 maja wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do parku linowego "Leśna przygoda" w Radlinie. Dzieci spędziły czas na wilu zabawach z Piratami, na dmuchanym zamku, w parku linowym i na zabawach integracyjnych. Uśmiech na twarzach towarzyszył nam przez cały czas pobytu w parku.

data dodania: 2016-05-17

Dnia 12 maja dyiewcyznki z grupy I i II wystąpiły na dużej scenie podczas przeglądu twórczości atystycznej "Przedszkolak potrafi" organizowanym przez Przedszkole nr 4 w Rybniku w harcówce w Ligocie. Na przeglądzie dzieci prezentowały wiersze, piosenki, małe formy teatralne jak również tańce. Nasze artystki zatańczyły "Taniec kwiatów" do utworu Czajkowskiego z rep. "Walc kwiatów" oraz piosenki "Flowers" Habanot Nechama.  Serdecznie gratulujemy występu.

data dodania: 2016-05-12

10 maja we wtorek przedszkolaki mogły utrwalić wiadomości z zakresu bezpieczeństwa na codzień podczas spotkania ze Strażakami z OSP w Gotartowicach. Dzieci powtórzyły numery alarmowe a także poznały bliżej zawód Strażaka. Podczas spotkania padło wiele pytań związanych z ratowaniem ludzi z niebezpiecznych sytuacji, a także każdy przedszkolak mógł choś na chwilę poczuć się jak Strażak.

 

data dodania: 2016-05-12

4 maja każda grupa uczestniczła w zajęciach edukacyjnych "Bezpieczny pies - bezpieczne dziecko". Dzieci mogły pogłaskać Largo, nakarmić go, a tażke się z nim pobawić.  Najważniejsze jest jednak to, że przedszkolaki nauczyły się jak unikać zagrożeń i w jaki sposób troszczyć się o zwierzęta.

data dodania: 2016-05-05

28 kwietnia grupy starsze "Wesołe Pingwinki" oraz "Tropiciele bajek" miały okazję zobaczyć aktórów na scenie Teatru Ziemi Rybnickiej. Aktorzy w wesoły i przezabawny sposób wprowadzili najmłodszych widzów w świat nietypowej bajki o "Jasiu i Małgosi". Czarownica bardzo lubiła psocić i za pomocą wehikułu czasu sprawiała, że Jaś i Małgosia znajdywałi się w różnych przedziwnych sytuacjach, np. tańczyli jak gwiazdy disco. Widzowie różnież brali udział w przedstawieniu grając postacie zwierząt - przyjaciół Jasia i Małgosi. Jedną z ról otrzymała Pani Wiesia, która na chwilę została przewodniczącą czarownic i za pomocą magicznego sznura cofnęła czas i sprawiła, że  Jaś i Małgosia wrocili do swojego domu.  Bajka wszystkim bardzo się podobała.

Po spektaklu zjedliśmy śniadanie, a potem przeszliśmy spacerkiem dookoła rynku. Zobaczyliśmy Ratusz, Plac Wolnności i Urząd Miasta Rybnika. Mogliśmy też o g. 12.00 posłuchać hejnału granego z wieży Ratusza.

data dodania: 2016-04-28

25 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy BAJKOWE SKARBKI ŚLĄSKA. Aktorzy wystawili teatrzyk o chłopcu z miasta, który postanowił spędzić wakacje u cioci Wandy na wsi. Mimo, iż na początku był bardzo samolubny, pobyt na wsi nauczył go jak dobrze się bawić w towarzystwie ziwerząt domowych, pomagać w gospodarstwie i zdobywać  nowych przyjaciół.  

data dodania: 2016-04-28

22 kwietnia spotkaliśmy się w ogrodzie przedszkolnym aby uczcić Dzień Ziemii. Ten dzień był podsumowaniem działań poszukiwaczy przygód "Jestem przyjacielem przyrody". Dzień Ziemi jest dniem ochrony przyrody i naszej planety, dlatego postanowiliśmy pokazać światu, że pamiętamy i dbamy o naszą Ziemię.  Tego dnia maluszki symbolizowały tereny zalesione, dlatego ubrały się na zielono, średniaki przyszły ubrane na kolor niebieski - były oceanami i morzami na naszej planecie, zaś starszaki to tereny pustynne, więc były ubrane w kolorze żółtym. Na cześć Ziemi dzieci przygotowały piosenki i tańce, a także wykonały wspólną pracę plastyczną "Ziemia - nasza czysta planeta"

Emoticons

 

 

data dodania: 2016-04-22

21 kwietnia "Wesołe Pingwinki", a 5 maja - "Tropiciele bajek" mieli okazję zobaczyć niezwykłe doświadczenia fizyczne, które zaprezentowały nam "Czarownice" z Gimnazjum nr 5 w Rybniku. Gimnazjalistki pod kierunkiem pani Klim wykonały wiele zaskakujących eksperymentów.

 

data dodania: 2016-04-22

22 marca w naszym przedszkolu odbył się truniej, w którym dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli: P19, P20, P39 oraz grupa "Tropiciele bajek"  wykazała się wiedzą z zakresu znajomości treści bajek i przygód znanych książkowych bohaterów.

data dodania: 2016-04-17

 

Jak co roku wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu Wiosny. Znaleźliśmy pierwsze listeczki na gałęziach drzew, pierwsze wiosenne kwiaty i słońce, które cały czas towarzyszyło nam podczas wyprawy. Pożegnaliśmy tradycyjnie zimę wyrzucając Marzannę do kosza na śmieci.

data dodania: 2016-03-28

Akcja społeczno - edukacyjna UNICEF „Mali uczniowie idą do szkoły”
 
Finał akcji UNICEF "Mali uczniowie idą do szkoły" odbył się 17 marca 2016 konkursem talentów recytatorskich naszych przedszkolaków p.t. „Mam talent z krasnalem Radusiem w Wierszolandii”. Tego dnia nasze przedszkole odwiedzili Pan Hilary, Mucha, Praczka, Strażak, Wiosna, Zima zła, aż trzech Murzynków Bambo oraz Kotki. Dla Afryki nasze przedszkolaki wykonały 40 różnych książeczek.  
       Na finał akcji  zaproszono wielu przyjaciół przedszkola. Przede wszystkim rodziców dzieci, a także: Panią Jolę z biblioteki miejskiej w Rybniku, panią Reginę – poetkę, która prowadzi z dziećmi poetyckie spotkania, pana Mariusza, działacza społecznego, radnego Rady Miasta Rybnika, pana Rafała, przewodniczącego spółdzielni mieszkaniowej naszego osiedla oraz zaprzyjaźnione dyrektorki sąsiadujących przedszkoli.
 
 Uroczystość z udziałem rodziców i zaproszonych gości rozpoczęły nauczycielki i jedna z mam, krótką inscenizacją o bocianie Bartku, który przyleciał na wiosnę z Afryki z Mali do Polski do naszego przedszkola. Przywitał się z Krasnalem Radusiem i Sową Malwiną, którzy są bohaterami tegorocznych opowiadań dla dzieci. Bartek  przedstawił dzieciom historię na temat sytuacji edukacyjnej w Mali. Bocian pokazał wszystkim film o Mali, a także przyniósł list od Lisy z Afryki, w którym było napisane co należy zrobić, aby dzieci w Mali miały nową szkołę, taką jak dzieci w Polsce. Bocian zachęcił rodziców i gości do zakupu książeczek, które wykonały przedszkolaki.
Podsumowaniem uroczystości był konkurs recytatorski. Do konkursu zgłosiło się 14 uczestników. Najmłodszy miał 3 lata. Dzieci przygotowały wiersze znanych polskich poetów, m.in. J. Brzechwy, J. Tuwima i M. Konopnickiej.  Wszystkie dzieci zostały nagrodzone. Złożono również wszystkim gościom serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji akcji. Po konkursie odbyły się wspólne zabawy przy muzyce.
Dla Afryki za sprzedane za dobrowolną kwotę książki do specjalnie przygotowanej puszki zebraliśmy …… zł.
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-03-19

W sobotę 19 marca gościliśmy dzieci, które w  przyszłym roku chciałyby się z nami bawić i uczyć. Odwiedziło nas 6 dzielnych  przyszłych przedszkolaków. Panie pokazały im nasze sale, zabawki, szatnie i łazienki, a także  tablicę interaktywną i sprzęt z "mini siłowni". Bardzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy na zajęcia adaptacyjne, które odbędą się pod koniec sierpnia. 
data dodania: 2016-03-19

11 lutego 2016 gościliśmy w naszym przedszkolu absolwentów: Oliwię, Krystiana, Patryka i Dawida, którzy ćwiczą sztuki walk w Rybnickim Centrum Sportów Walk w Rybniku,  a ich terenem jest wielokrotny mistrz Łukasz Kubiak. Sportowcy pokazali jak można aktywnie spędzać czas poza nauką. Serdecznie dziękujemy za przybycie.
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-02-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-01-30

Uroczystość przedszkolna z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się 21 stycznia w grupach starszych: Wesołych Pingwinków i Tropicieli bajek.
Zaś w grupie maluszków "Leśnych Jeżyków"  22 stycznia.
Dla babć i dziadków dzieci przygotowały wierszyki i krótkie inscenizacje. Podczas spotkań  panowała bardzo miła śnieżna atmosfera, a w dobry nastrój wprowadzały wszystkich przygotowane zabawy i konkurencje.
Dziadkowie wraz z wnukami: budowali karmniki, grali w piłkę nożną, tańczyli, wiązali wstążeczki, zaś babcie: obierały jabłuszko, nawlekały wełnę i śpiewały. 
Dzieci przygotowały również swoim dziadkom i babciom upominki.  A były to: kolorowe okulary, kwiaty papierowe, ramki na zdjęcia i psikuśne maskotki.
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-01-23

14 stycznia naszych przedszkolaków w wspaniały świat trików i magicznych sztuczek przeniósł Pan Iluzjonista. Dzieci patrzyły z szeroko otwartymi oczyma i nie mogły uwierzyć w to co widzą: stół sam się podnosił, woda chyba była sucha, a karty w magiczny sposób znikały.
To spotkanie przyniosło wszystkim wiele radości.
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-01-14

11 stycznia 2016 roku nasze przedszkole odwiedził zespół "Kolędników" z Gimnazjum nr 5 w Rybniku. W ciekawy sposób przedstawili tradycję kolędowania i składania życzeń pomyślności w Nowym Roku. Grupa została przygotowana przez naszą katechetkę panią Bogusię Wiśniewską, za co jej z serca dziękujemy.  
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-01-11

Przedstawienie dla rodziców "Anielska orkiestra"
 
ARTYKUŁ O "ANIELSKIEJ ORKIESTRZE" W NASZYM PRZEDSZKOLU MOŻNA PRZECZYTAĆ NA STRONIE INTERNETOWEJ RYBNIK.COM kliknij tutaj aby zobaczyć artykuł.  
 
 
Świąteczne ciasteczka
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-12-27

4 grudnia grupa Wesołych Pingwinków i Tropiciele Bajek zwiedziły Baśniową Sztolnię w Rybniku. Dzieci miały okazje zobaczyć jak pracuje górnik, spotkały Skarbnika, od którego otrzymały węgielek i zostały pasowane na Młodszego Gwarka. Będąc w Rybniku zobaczyliśmy też Bazylikę św. Antoniego.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-12-08

7 grudnia wszystkie dzieci odwiedził Mikołaj i rozdał mnóstwo zabawek.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-12-08

„Mój region węglem malowany”
Protokół z posiedzenia komisji konursowej
 
         Przedszkole nr 15 w Rybniku zorganizowało regionalny konkurs pt. Mój
region węglem malowany”. Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań plastycznych pobudzających do twórczego wykorzystania czasu wolnego, z a
                                               
        
dokonało oceny prac konkursowych. Oceniając prace brało pod uwagę: samodzielność, sposób przedstawienia miejsc oraz estetykę pracy.
 
Kolejno miejsca zdobyli:
1 miejsce: Przedszkole nr 13 w Rybniku, Wiktoria Ochojska lat 5, opiekun: Martyna Marcol
2 miejsce ZSP nr 14 w Rybniku, Julia Potyrcha lat 7, opiekun: Izabela Syrek
2 miejsce ZSP NR 4 w Rybniku, Franciszek Dudziak lat 3, opiekun: Monika Zimoń
3 miejsce Przedszkole nr 20 w Rybniku, Amelia Kubasiak lat 5, opiekun: Dominka Kwiendacz, Elżbieta Ociepka.
3 miejsce ZSP nr 14 w Rybniku, Laura Kufieta lat 7, opiekun: Izabela Syrek
 
Wyróżnienia:
·        Natalia Świerdza ZSP nr 3 w Rybniku, kl. I
·        Tymoteusz Banaszkiewicz, Przedszkole nr 7 w Rybniku, lat 4 opiekun: Katarzyna Celary  
·        Julia Szymura, Przedszkole nr 22 w Rybniku, lat 4 , opiekun Aleksndra Radecka
·        Kornelia Pielorz, Przedszkole nr 19 w Rybniku, lat 4, opiekun Anna Leipelt
 
Zwycięzom gratulujemy. Nagrody oraz dyplomy zostaną dostarczone osobiście bądz umieszczone w skrytkach. Pozostałe podziękowania zostaną przesłane drogą mailową do przedszkoli.
więcej zdjęć na stronie
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-12-07

W dniu 30.11.2015 nasi przedszkolacy z kółka kreatywności odwiedzili Galerię Jan w Jankowicach. Mieli tam okazję nie tylko zwiedzić galerię ale także namalować swoje obrazy. Zajęcia prowadziła p. Elżbieta Pierchała - malarka, kierownik galerii, która zaprasza wszystkich 18.12.2015 na godzinę 17.00 na poplenerową wystawę artystów malarzy z całego świata.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-30

Dnia 25.11.2015 po raz kolejny odbyły się warsztaty dla naszych rodziców. W tym roku tworzyliśmy kartki świąteczne dowolnymi technikami. Uczestnikom warsztatów serdecznie dziękujemy
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-28

W naszym przedszkolu uczymy się jak dbać o nasze zdrowie. W tym roku w grupie maluszków mieliśmy okazję gościć 2 niezwykłe osoby. Pielęgniarkę oraz położną - rodziców naszych dzieci. Przestawili oni nam swoją pracę a także pokazali jak dbać o zdrowie. Dzięki praktycznym zajęciom dowiedzieliśmy jak się bada się serduszko, zakłada welfron, dba o malutkie dzieci oraz wiele, wiele innych ważnych informacji.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-28

Dnia 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia.
 
 
W naszym przedszkolu dzieci również bawiły się wraz z misiami. Każdy przedszkolak przyniósł swojego pluszaka i tego dnia nie rozstawał się z nim podczas pobytu w przedszkolu, m.in. razem odpoczywali, razem się bawili, razem tańczyli podczas misiowych piosenek, a także razem oglądali film o "Misiu Uszatku" w specjalnie zorganizowanym kinie. Dzieci odwiedziły też misiową wystawę, gdzie znajdowały się ciekawe informacje o różnych znanych misiach.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-26

W listopadzie całe przedszkole przyłączyło się do projektu eTwinning  "Christmas in our kindergarten". 
 
Alt ImageTO BLIŹNIACZA WSPÓŁPRACA MIĘDZY PRZEDSZKOLAMI EUROPY, DZIELENIE SIĘ WIEDZĄ, ZABAWĄ I NAUKĄ Z INNYMI.
 
Plan projektu zakłada zorganizowanie kliku zadań związanych z tradycją Bożego Narodzenia w Polsce i pokazanie tej tradycji dzieciom z innych krajów Europy. Będziemy tworzyć ozdoby, śpiewać kolędy i piec ciasteczka. Obecnie przedstawialiśmy się naszym zagranicznym przyjaciołom, a oto efekty naszej prezentacji:
 
 
Creative works.
 
 
 
Stroimy Choinkę
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-15

Pastusiowa Olipmiada, czyli "Jak przedszkolaki z P15 wraz z Akademią Aquafresh dbają o zdrowie".
źródło: Akademia - Aquafresh 
  Dzieci wiedzą jak dbać o zęby i prowadzić zdrowy tryb życia. W zeszłym roku wraz z innymi dziećmi zdobyliśmy Rekord Guinnessa w jednoczesnym myciu zębów organizowanym przez Akademię Aquafresh, w tym roku odbyła się Pastusiowa Olimpiada. Wszystkie dzieci podczas listopadowego tygodnia z Pastusiami Billym, Lilly i Milky uczyły się prawidłowo szczotkować zęby, dbały o higienę, poznały piramidę zdrowej żywności i gimnastykowały się. Na zakończenie programu odbył się turniej przedszkolny. Dzieci przebrały się za Pastusie. Chłopcy na niebiesko - oni reprezentowali Billego, dziewczynki były jak Lilly - czerwone, zaś maluszki ubrały się jak najmłodszy Pastuś Milky, czyli na biało. Podczas olimpiady dzieci musiały wykazać się sprawnością fizyczną w zabawie "Witaminy do brzuszka", wiedzą na temat zdrowia jamy ustnej podczas Quizu Lilly, umiejętnościami koordynacyjnymi i współpracą w grupie, gdy tworzyły zdrowy uśmiech i MEGA PIRAMIDĘ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI. Wspólną zabawę uwieńczyły zdobyte puchary dla każdej z grup, naklejki ze sprawnościami, a także baloniki w trzech pastusiowych kolorach białym, czerwonym i niebieskim, które będą przypominać dzieciom o pięknym zdrowym uśmiechu. Dzieci wraz z rodzicami będą również starać się o to aby dzieci myły zęby co najmniej dwa razy dziennie, a motywować będzie ich specjalna tablica mycia zębów przygotowana przez Aquafresh.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-08

Dnia 5 listopada starsze grupy "Tropiciele bajek" oraz "Wesołe Pingwinki" na zajęciach w Domu Kultury w Boguszowicach wykonywały świąteczne tabliczki z gliny. Zobaczcie na zdjęciach jakie piękne prace powstały.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-08

22 października "Tropiciele bajek" i "Wesołe Pingwinki" wyjechały na wycieczkę do Cinema City a Katowicach. Na wycieczce oglądaliśmy film w 3D oraz rozmawialiśmy z leśnikiem o jego pracy i lesie.
Dzikie z Natury 3D" to inspirująca opowieść o miłości, poświeceniu i nadzwyczajnej więzi miedzy ludźmi i zwierzętami. Film ukazuje osierocone orangutany i słonie oraz wyjątkowych ludzi, którym udało się je nie tylko uratować i wychować, ale również przywrócić im życie na wolności. Ujęte w trójmiarze IMAX 3D "Dzikie z Natury 3D" to wzruszająca opowieść o miłości przybranych matek do niezwykłych dzieci – orangutanów i słoni. Dr Birute Mary Galdikas oraz Daphne Sheldrick poświeciły lata swego życia, aby ratować te osierocone maleństwa.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-24

14 października wiele się działo w naszym przedszkolu. 
Maluszki i średniaki obchodziły uroczystość Pasowania na przedszkolaka,
 zaś starszaki świętowały podczas urodzin Kubusia Puchatka i Dnia Nauczyciela.
Każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności przed rodzicami. Dzieci tańczyły, śpiewały i recytowały wiersze.
 Był też słodki poczęstunek. Za co serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym mamom. 
A dla dzieci niespodzianką był Kubuś Puchatek, który przybył świętować z nami swoje urodziny. 
Dzieci zaśpiewały mu "Sto lat' i  podarowały Mu samodzielnie wykonane książki.
Zaś Kubuś poczęstował wszystkich jabłuszkiem i podarował przedszkolakom bańki mydlane.
Zabawa była naprawdę udana.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-15

To pierwszy teatrzyk, który dzieci zobaczyły w tym roku. odbyła się 13 października. Pani jakubowska tym razem przeniosła nas do krainy tajemniczego ogrodu, który został zaczarowany przez złą wróżkę. Tylko dzieci wymawiając zaklęcie wspak mogły go przywrócić do życia.  
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-15

15 października Julia i Agata z III klasy Gimnazjum nr 5 rozpoczęły cykl spotkań z naszymi przedszkolakami. W każdą środę w grupie "Tropicieli bajek" oraz w każdy czwartek w grupie "Wesołych Pingwinków" będą czytały dzieciom bajki. Dziś dzieci słuchały opowiadania o słoniu i ślimaku, a także słuchały baśni o "Czerwonym Kapturku". Było bardzo miło. Dziękujemy. 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-15

W naszym przedszkolu dla starszych dzieci funkcjonuje kółko kreatywności, na którym dzieci rozwijają swoje zainteresowania i zdolności artystyczne. W dniu 05.10.15 dzieci filcowały z wełny czesankowej misie oraz jesienne drzewo. A to efekty ich filcowania:
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-14

6 października w przedszkolu odwiedził nas Pan Policjant - dzielnicowy Os. Południe - asp. Arkadiusz Góralczyk, który w ciekawy sposób rozmawiał z przedszkolakami na temat bezpieczeństwa na co dzień. 
Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak uchronić się przed psem, jak się nie zgubić i jak być bezpiecznym w kontaktach z innymi, obcymi ludźmi. Serdecznie dziękujemy za przybycie.
Pan Policjant wręczył dzieciom odblaski, a w podziękowaniu dzieci zaśpiewały piosenki i rozdały narysowane obrazki.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-06

2 października w naszym ogrodzie odbył się "Turniej  jesienny" z okazji Dnia Ziemniaka.
Na zajęciach dzieci bawiły się ziemniakami na różne sposoby, a także  dowiedziały się co można zrobić
z ziemniaka, np.: zupę, sałatkę, frytki, chipsy, placki czy kluski.
Ponadto wykonywały ziemniaczane jeżyki, a inspiracją do wykonania cudaków z ziemniaków
był wiersz D. Wawiłowa "Ziemniaczana zabawa":
 
Oj, nie zgadniecie!
Powiem wam sama co dziś do domu przyniosła mama.
Nie oranżadę, nie czekoladki tylko ziemniaki w koszyku w kwiatki.
Patrzymy na nie z bratem malutkim...
To nie ziemniaki! To takie ludki!
Pan ziemniaczany z nosem jak guzik,
mała dziewczynka z dołkiem na buzi,
świnka, kominiarz, bałwan śniegowy
i hipopotam ale bez głowy...
Skaczą po stole i tańczą w koło,
i już się w kuchni robi wesoło.
To ci zabawa! lepsza niż w parku!
Szkoda, że zaraz skończy się w garnku!  
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-03

29 września rozpoczęliśmy cykl zajęć bibliotecznych.
"Wesołe Pingwinki" i "Tropiciele bajek" na pierwszych zajęciach dowiedziały się jak należy wypożyczać książki. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom o tym bajkę p.t. "Leśna biblioteka". Dzieci założyły swoją grupową kartę i wypożyczyły pierwszą książkę. Ponadto dowiedziały się jakie książki znajdują się na półkach, a były to: bajeczki, słowniki, powieści, lektury, książki dla dorosłych i dla młodzieży, duże i małe, grube i chude.  
Kolejne zajęcia już niebawem - 1 grudnia.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-09-29

Przedszkolaki z P15 wzięły sprawy w swoje ręce i posprzątały swoje osiedle!

Przedszkole nr 15 w Rybniku 18 września jak co roku przyłączyło się do akcji "Sprzątanie Świata" patrolując okolice przedszkola. W tym roku pod hasłem Wyprawa - poprawa. Aktywne działania zaczęliśmy już na zajęciach. Na początku dzieci oglądały projekcję bajeczki ekologicznej "Rybek z Rybnika uczy jak segregować śmieci". Następnie dzieci uczyły się jak segregować odpady i baterie wrzucając je do odpowiednich pojemników. Bawiły się przy piosence "Nasza planeta", a starszaki utrwaliły działania praktyczne o segregacji podczas zabaw z tablicą interaktywną. Nasze przedszkolaki doskonale wiedzą jak dbać o Ziemię, aby była czysta.  Po zajęciach  maluszki "Leśne Jeżyki" posprzątały nasz przedszkolny ogród, a "Tropiciele bajek" - średniaki  i "Wesołe Pingwinki" - starszaki wyszły w teren na boisko Osiedla Południe. Tam znalazły wiele śmieci szczególnie w okolicy garaży. Dzieci z pełnymi workami i z uśmiechem na twarzy, wróciły do przedszkola, gdzie czekały na nie ekologiczne kolorowanki. Postaramy zawsze dbać o przyrodę i naszą okolicę.

Nasze przedszkole już od wielu lat troszczy się o czystość. Dzieci na bieżąco przynoszą plastikowe nakrętki, które później są przekazane w ramach akcji "Odkręcamy - pomagamy". W tym roku postanowiliśmy również wziąć udział w konkursie zbiórki zużytych baterii REBA pod hasłem "Edukujemy - pomagamy", gdyż pomagamy jak szlachetne pszczółki, aby wesprzeć Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-09-20

15 września 2015r. wszystkie starszaki i średniaki miały okazję odbyć lekcję historii w Gimnazjum nr 5. Pani Bogusława W., która tam pracuje opowiedziała dzieciom o tym jak żyli kiedyś nasi dziadkowie i jakich narzędzi używali do pracy. Dzieci zobaczyły m.in. żelazko z duszą, starą maszynę do szycia, byfyj, kałamarz, mundurek szkolny i narzędzia rolne. 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-09-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-09-01

W dniach 26, 27,28 sierpnia gościliśmy dzieci, które po raz pierwszy będą uczęszczać do naszego przedszkola. 
Dzieci przede wszystkim powitały swoje panie, poznały sale i inne pomieszczenia,  bawiły się i śpiewały.  
Było nam bardzo miło poznać nasze dzielne, nowe "Skarby".
Życzymy im radosnych dni spędzonych w naszym przedszkolu.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-09-01

Dnia 19 czerwca w naszym przedszkolu wraz z rodzicami uroczyście pożegnaliśmy starszaków.
Wiele szczęścia naszym starszakom życzymy!
...do widzenia Wam starszacy
bądźcie w szkole grzeczni, mili...
abyście nam wstydu nie zrobili...
 
A oto wydarzenia z roku 2014/2015 - Miłego oglądania! 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-21

Dnia 16 czerwca dzieci z całego przedszkola wybrały się do Domu Kultury na festiwal filmowy dla najmłodszych. Podczas godzinnego spotkania mieliśmy okazję obejrzeć kilka bajek, które zostały wybrane spośród najlepszych na festiwalu w Krakowie. Jedną z nich była bajka o Piratach, która bardzo się dzieciom podobała.   
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-21

Wycieczka 10 czerwca w Radlinie była: FANTASTYCZNA, FENOMENALNA I FAJNA.  
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-21

Dnia 8 czerwca dzieci miały okazję porozmawiać na temat jej twórczości z poetką. Pani Regina Sobik jest osobą, która napisała wiele wierszy dla dzieci i tego dnia postanowiła podzielić się z dziećmi swoimi  utworami poprzez czytanie i opowiadanie o swoje twórczości.
Dzieci wysłuchały kilku jej utworów, odpowiadały na pytania  dotyczące wysłuchanych utworów, jak również zadawały bardzo mądre pytania naszej poetce. Dwoje dzieci odważyło się również wystąpić i powiedzieć swój własny wymyślony wiersz. Po spotkaniu każde dziecko narysowało ilustrację do wysłuchanego utworu. 
Bardzo się cieszymy, że Taki Człowiek odwiedził nasze przedszkole i zachęcił nas do pokochania literatury.   
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-08

26 oraz 27 maja rodzice bawili się podczas swojego Święta wraz z dziećmi. Każda z grup przygotowała dla swoich mam i tatusiów uroczystość: dzieci śpiewały piosenki, składały życzenia, a także przedstawiły krótkie inscenizacje. Każdy rodzic otrzymał od swojej pociechy upominek oraz słodki poczęstunek.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-03

Długo wyczekiwana atrakcja i przedsmak Dnia Dziecka, czyli zabawy na DMUCHANEJ ZJEŻDŻALNI odbyły się 28 maja w naszym ogrodzie.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-03

Tegoroczny Dzień  Dziecka odbył się wraz z Klaunem Agusiem, który w ogrodzie zabawiał dzieci podczas piosenki Hokey - Pokey. Klaun puszczał dzieciom również bańki mydlane.
Ciąg dalszy tego szczęśliwego dnia  przebiegał na dużej sali, gdzie dzieci oglądały przedstawienie p.t. "Bajka o łaciatym Słoniu" wykonane przez naszych wspaniałych rodziców oraz ich dzieci. Serdecznie im DZIĘKUJEMY za miło spędzony czas. 
Kolejne niespodzianki tego dnia to słodki poczęstunek oraz bilet do sali zabaw Kinder Klub. 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-03

Dnia 14 maja pani Agnieszka zaprosiła rodziców do wykonania własnoręcznie filcowanych ozdób. Każda z mam wykonała dla siebie piękne kolczyki.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-22

Dnia 15 maja przedszkolaki miały okazję spędzić miło czas na przejażdżce wozem zaprzęgniętym w konie. 
Ta wycieczka sprawiła dzieciom wiele radości. Podczas jazdy były śpiewy a także wiele krzyku i pisku. 
Serdecznie dziękujemy za uprzejmość naszym  sąsiadom, którzy sprawili dzieciom taką atrakcję.  
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-21

Dnia 5 maja w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna p.t. "Dwie gitary", na której dzieci mogły dowiedzieć się wiele ciekawostek na temat gitary klasycznej i gitary elektrycznej. Ponad to przedszkolaki śpiewały piosenki, słuchały utworów muzycznych i tańczyły. 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-06

22 kwietnia wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w korowodzie ulicami naszego osiedla z okazji Dnia Ziemi. Przedszkolaki przypomniały wszystkim, których mijali, o trosce o Naszą Ziemię, przyrodę i naszą przyszłość.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-04-23

Dnia 10 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się teatrzyk p.t. "Grzecznie i bezpiecznie". Dzieci świetnie się bawiły, gdyż aktorzy w zabawny sposób przedstawili  pouczające sceny na temat zdrowego odżywiania, zabawy z psem, zabawy z rówieśnikami, w drodze do szkoły, a także  podczas codziennych obowiązków. Podczas trwania teatru dzieci mogły również wejść na scenę i uczestniczyć w niektórych aktach.    Zobaczcie sami jak się bawiliśmy.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-04-11

        23 marca 2015 zostały zorganizowane warsztaty dla dzieci na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedstawiciel ratownictwa medycznego z programu „Bezpieczny pies – bezpieczne dziecko” ćwiczył z dziećmi jak należy zachować się w razie wypadku.
I choć podczas zajęć z nauczycielami dzieci nauczyły się podstaw zasad bezpieczeństwa to podczas spotkania, utrwaliły wiadomości oraz ćwiczyły praktyczne ratownictwo na własnych kolegach i koleżankach.
Dzieci utrwaliły numery alarmowe, zobaczyły jak wygląda apteczka, zawijały się w koc, wiązały chustę, wzywały pomoc i sprawdzały czy oddychają.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-27

Dnia 19 marca w naszym przedszkolu odbył się pokaz talentów. Dzieci przygotowywały się do tego wydarzenia w domu pod okiem rodziców. Zaprezentowały się m.in. w tańcu, śpiewie, konstrukcji klockami, rysowaniu szlaczków, malowaniu i rysowaniu, recytacji wierszy. Było to dla wszystkich uczestników bardzo ekscytujące doświadczenie.  Dzieci po pokazach otrzymały pamiątkowe dyplomy.
 
  
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-19

10 marca dzieci miały okazję zobaczyć nietypowy teatrzyk marionetkowy. Dlatego nietypowy, gdyż scena zrobiona była z okrągłego, obrotowego stołu - takiej jeszcze u nas nie było, a całe przedstawienie zmieściło się w jednej małej walizce. I choć wszyscy dobrze znamy baśń "O rybaku i złotej rybce" mogliśmy doświadczyć jej w zupełnie inny sposób.  Mieliśmy okazję uczestniczyć w mini warsztatach na temat powstawania teatru marionetkowego.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-11

Ogólnoprzedszkolny Dzień Sportu w naszym przedszkolu odbył się 24 lutego 2015r.
Do tego dnia przygotowywaliśmy się już podczas zajęć z gimnastyki trenując różne dyscypliny sportowe. Przygotowane do turnieju drużyny „Odważne Żabki” oraz „Wesołe Motylki” przystąpiły do rozgrywek. Wyznaczono dwie osoby, które zostały kapitanami drużyn. Ich zadaniem było dopilnowanie przyznawania punktów za poszczególne konkurencje.  Na początku była rozgrzewka z kolorową śmieszną chustą, a następnie gry drużynowe. Nikogo nie ominął również aerobik przy skocznej muzyce, oraz relaksacja                    i odpoczynek przy muzyce spokojnej. Całe wydarzenie oglądały dzieci z najmłodszej grupy „Wesołe Koniki”, które dołączyły do gimnastyki i aerobiku, a ponadto kibicowały swoim kolegom i koleżankom. Wspaniałą motywacją dla obu drużyn były również puchary, które błyszczały na podium i czekały na zwycięzców.
            Dzieci podzielone na 5 osobowe drużyny wzięły udział w następujących rozgrywkach: część teoretyczna – znajomość dyscyplin sportowych, gimnastyka, piłka nożna, siatkówka, hokejowy tor przeszkód.
Po rozgrywkach i podliczeniu punktacji dwoma punktami wygrała drużyna „Wesołych Motylków”. Pani Dyrektor tej drużynie jako pierwszej wręczyła puchar, a każde dziecko otrzymało zasłużony medal. Mimo przegranej „Odważnych Żabek” dzieci potrafiły zachować się jak prawdziwi sportowcy. Za wspaniałą postawę sportowca i drugie miejsce również  rozdano medale i puchar.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-02-26

Tegoroczny BAL odbył się w towarzystwie Kubusia Puchatka. Były balony, dym, kaczuszki, Gangam Style. Każde dziecko mogło przytulić się do Maskotki i przybić z Kubusiem "Piątkę". Bawiliiśmy się znakomicie.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-26

Dzieci z grupy II naszego przedszkola “Odważne Żabki” postanowiły zamienić się w prawdziwych aktorów i odegrały role w teatrzyku postaci p.t. „Rękawiczka Krzysia” (na podstawie rosyjskiej bajki Rękawiczka). Premiera przedstawienie odbyła się na „dużej sali” 21 stycznia 2015r. Na przedstawienie zaproszone zostały wszystkie dzieci i cały personel przedszkola. Ponadto bajeczkę przedstawiliśmy również naszym kochanym babciom i dziadkom z okazji ich święta 22 stycznia.
Przygotowania trwały już od listopada 2014r. Babcie szyły stroje, a dzieci uczyły się grania ról, panie z przedszkola przygotowywały dekoracje, scenerię i rekwizyty.
Bajeczka, którą przedstawiliśmy opowiada o tym, co dzieje się w Stumilowym lesie podczas zimowej zabawy Krzysia i Kubusia Puchatka.
Pewnego zimowego dnia Krzyś po zabawie na sankach nieświadomie gubi rękawiczkę. Do rękawiczki przychodzi Kłapouchy, który jak wszyscy wiedzą szuka mieszkania na zimę. Osiołek postanawia zamieszkać w rękawiczce, którą zgubił Krzyś. Do rękawiczki kolejno podchodzą Prosiaczek, Tygrysek, Królik, Kangurzyca z Maleństwem, Sowa, którzy też są zmęczeni i zmarznięci i chcą się w rękawiczce uchronić przed mrozem. Na koniec Kubuś Puchatek również chce dostać się do rękawiczki lecz jest zbyt gruby i nie mieści się w wejściu,. Z pomocą przybiega Krzyś i wspólnymi siłami wraz z przyjaciółmi wydostaje Kubusia na zewnątrz.
Całe opowiadanie/ historia rękawiczki Krzysia przeplatana jest pięknymi piosenkami z filmu o Kubusiu Puchatku, które doskonale oddają treść przedstawienia.   
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-23

19 stycznia 2015 ks. Prob. Piotr Rożyk poświęcił sale w naszym przedszkolu podczas wizyty duszpasterskiej. 
Dzieci przedstawiły jasełka, zaśpiewały kolędy i pomodliły się. Ksiądz Piotr dokonał tradycyjnie wpisu do zeszytu z religii i rozdał dzieciom święte obrazki. Taka wizyta na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo. 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-20

Dnia 15 stycznia kilkoro dzieci przeniosło się na Planetę X i spotkało X  -ludki, którzy matrwili się tylko o swój wygląd. Nie dbali oni o swoją planetę, dlatego było tam szaro i ponuro. Dopiero, gdy gromada dzieci z Ziemi (trzeciej planety od Słońca) zasadziły ziarna i wyrosły rośliny, X- ludki zrozumiały, że dbanie o innych i robienie czegoś dla innych jest ważniejsze niż własny wygląd.
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-16

Dnia 16 stycznia 2015 nasze przedszkolaki odwiedziła  pani asystentka dentysty z firmy STOMADENTOL. Pokazała dzieciom jak należy prawidłowo myć zęby, a także nauczyła co należy zrobić aby były zdrowe. Na koniec Pani wręczyła dzieciom kubeczki i mini pasty do zębów.Serdecznie dziękujemy za lekcję.
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-16

Protokół z posiedzenia komisji międzynarodowego konkursu

 pt." Bożonarodzeniowe Rękodzieło Dekoracyjne"
Przedszkole nr 15 zorganizowało w 2014 roku międzynarodowy konkurs                                                pt."Bożonarodzeniowe Rękodzieło Dekoracyjne" 
Konkurs przeznaczony był dla dzieci w 4- 6 lat oraz nauczycieli i dorosłych (szczególnie

rodziców dzieci uczęszczających do przedszkoli)
Celem konkursu było: 
- promowanie twórczości;
- promowanie tradycji swojego regionu. 
-pobudzenie inwencji twórczej i fantazji;
-  poszerzanie i popularyzowanie wiedzy o zwyczajach bożonarodzeniowych;
- rozwijanie zainteresowań oraz podzielenie się pomysłami;
- wprowadzenie w świąteczny nastrój świąt; 
- podtrzymanie tradycji rękodzielniczej i promowanie uzdolnień plastycznych;

            Ocenie podlegała: stabilność oraz trwałość ozdoby, walory estetyczne, oryginalność techniki, oraz wykorzystanie materiały naturalnego.

            Konkurs spotkał się z dość  dużym zainteresowaniem.  Wpłynęło bowiem 68 prac z 27 placówek z Polski oraz Rosji.  Jury w składzie:

1.Renata Jurczyk- dyrektor przedszkola nr 15 Rybnik

2. Ilona Dwojakowska, nauczyciel przedszkola nr 15, Rybnik

3. Justyna Wróbel- Mikołajczyk, plastyk, projektantka ubioru, Bielsko - Biała

4. Agnieszka Chudzik, nauczyciel przedszkole nr 15, Rybni

5. Joanna Szkodzińska - reprezentant rodziców przedszkola nr 15

6.Wiesława Kałuża- pracownik przedszkola nr 15, Rybnik

7. Agnieszka Kałuża - pracownik przedszkola nr 15, Rybnik

8. Bogusława Wiśniewska- katechetka, Rybnik

 

 które spotkało się  07.01.2015 dokonało oceny i wybrało najlepsze prace. Kolejno miejsca zdobyli: 

Kategoria Dzieci:  
1.Paulina Hanik  Publiczne Przedszkole nr 25, Rzeszów,

n. Joanna Rapacz

2. Kacper Wolf Przedszkole nr 33, Łodź

n. Aldona Ziętala, n. Agnieszka Romanowska

2. Kinga Jarosz SP - Przeworsk

n. Alicja Biała

3.Hakuta, Rosja,  Usole Syberyjskie

Wyróżnienie:  
Filip Czerwiński SP Dzierzgów

n. Elżbieta Dec

n. Halina Tańska

Krzysztof Woszczyk, Przedszkole w Białej Rawskiej,

n. Agnieszka Szymanowska

Praca z Rosji

 

Kategoria dorośli

1. Żaneta Ignaszewska, Przedszkole 32 "Cisowiaczki",

2. Agnieszka Targańska "Przedszkole Bajka", Giżycko

3. Alicja Biała, SP 3 Przework

Wyróżnienie:  
Anita Jąderko P-13 Rybnik

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Zwycięzcom gratulujemy. 
Dyplomy oraz nagrody wyślemy pocztą po 15 .01.2013. Bardzo prosimy o cierpliwość
Zdjęcia można podziwiać na stronie http://www.fajnyludzik.blogspot.com/2014/12/miedzynarodowy-konkurs-bozonarodzeniowe.html

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-07

 Bożonarodzeniowe Rękodzieło Dekoracyjne" to tytuł międzynarodowego konkursu jaki zorganizowało przedszkole nr 15 w Rybniku. Konkurs przeznaczony był zarówno dla dzieci w wieku 4 - 6 lat, jak również dorosłych. Jego celem było przede wszystkim promowanie twórczości i tradycji swojego regionu, pobudzenie inwencji twórczej, podzielenie się pomysłami oraz wprowadzenie w świąteczny klimat nadchodzących świąt. Konkurs spotkał się z dość dużym zainteresowaniem. Wpłynęło bowiem 68 prac z 27 placówek z Polski oraz Rosji.

Jury, które spotka się 08.01.2015 dokona oceny i wybierze po 3 miejsca dla każdej z kategorii. Ocenie będzie podlegać stabilność oraz trwałość ozdoby, walory estetyczne, oryginalność techniki, oraz wykorzystanie materiały naturalnego. Wybór będzie dość trudny gdyż prace zachwycają swoim pięknem, pomysłowością a także, ciekawym materiałem z którego zostały stworzone.  Już dziś można podziwiać wystawę prac w Przedszkolu nr 15 w Rybniku Boguszowicach, która potrwa do końca stycznia 2015. Serdecznie zapraszamy

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-05

 W tym roku podobnie jak zeszłym zorganizowaliśmy warsztaty dla rodziców.
Pierwsze związane były z tematem "Kara i nagroda w wychowaniu dziecka" i stały się odpowiedzią na potrzeby rodziców zaznaczone w ankiecie, drugie z zakresu tworzenia kartek okolicznościowych. Rodzicom serdecznie dziękujemy za przybycie oraz mile spędzony czas.
 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-05

W tym roku przy dźwiękach kolęd mogliśmy wspólnie z najbliższymi zobaczyć Jasełka w wykonaniu najstarszej grupy "Wesołe Motylki".   
Podczas spotkania w grupach dzieci wraz z rodzicami wykonywały różne ozdoby świąteczne a także dekorowały ciasteczka. Wspólne kolędowanie minęło w bardzo uroczystej, spokojnej i świątecznej atmosferze.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-21

W tym roku 16 grudnia po raz pierwszy w naszym przedszkolu odbył się konkurs kolęd. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, a także umiliły przedświąteczny czas wszystkim przedszkolakom śpiewem znanych i nieznanych kolęd i pastorałek. Rozstrzygnięcie konkursu oraz rozdanie nagród odbyło się na Spotkaniu Opłatkowym z rodzicami. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom konkursu gratulujemy.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-21

Jak co roku w grudniu do dzieci przyszedł Święty Mikołaj i rozdał mnóstwo prezentów.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-05

26 listopada w naszym przedszkolu zagościł teatr SKRZAT i przedstawił bajkę o Babci, krasnalu i kolorowych kulkach.
Bajka była bardzo zabawna ze względu na wiele zwierzątek które w niej występowały.
Jednakże najważniejsze jest to, że uczyła dzieci tego, aby nigdy nie zabierały czegoś, co nie jest ich.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-26

20 listopada ustanowiono Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka.
Jest to dzień rocznicy uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989r.
Na zajęciach we wszystkich grupach dzieci słuchały wiersza Brykczyńskiego  p.t. "O prawach dziecka" i go omawiały. A także oglądały bajkę na podstawie utworu J. Korczaka "Król Maciuś I"
A czy rodzice wiedzą jakie prawa mają ich dzieci???
 
Niech się wreszcie każdy dowie 
        I rozpowie w świecie całym,
        Że dziecko to także człowiek,
        Tyle, że jeszcze mały.
Dlatego ludzie uczeni,
Którym za to należą się brawa,
Chcąc wielu dzieci los zmienić,
Spisali dla was mądre prawa.
Więc je na co dzień i od święta,
Spróbujcie dobrze zapamiętać.
        Nikt mnie siłą nie ma prawa zmuszać do niczego,
        A szczególnie do robienia czegoś niedobrego.
        Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekawi
        I mam prawo sam wybierać, z kim się będę bawić.
        Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić wyzywać,
        I każdego mogę na ratunek wzywać.
Jeśli mama albo tata, już nie mieszka z nami,
Nikt nie może mi zabraniać spotkać ich czasami.
        Nikt nie może moich listów czytać bez pytania,
        Mam też prawo do tajemnic i własnego zdania.
Mogę żądać, aby każdy uznał moje prawa
A gdy różnią się od innych, to jest moja sprawa.
        Tak się tu w wierszu poukładały,
        Prawa dla dzieci na całym świecie,
        Byście w potrzebie z nich korzystały
        Najlepiej jak umiecie.
                                                                                    K. Brykczyński "O prawach dziecka"
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-25

 25.11.14 dzieci rozpoczęły Dzień Pluszowego Misia od słuchania bajki na CD p.t. "Przygody Kubusia Puchatka", gdyż ten Miś i jego przyjaciele są bardzo bliscy dzieciom. Przedszkolaki często lubią słuchać przygód Kubusia, gdyż jest to miś o być może małym rozumku, ale jakże wielkim sercu.  Jego przygody są zabawne i interesujące. Po słuchaniu bajki przyszła pora na przytulanie. Dzieci wzięły do ręki swoje przyniesione misie i zatańczyły wraz z maskotką do piosenki „Ty i j, ty i ja misie małe oby dwa…”. Następnie mówiły na temat swojego misia. Opisywały ich wygląd i mówiły o tym dlaczego je kochają i co lubią z nimi robić. Tego szczególnego dnia dzieci również rozpoznawały na obrazkach swoje ulubione misie z bajek. A były to: Miś Koralgol, Troskliwe Misie - które się zawsze o nas troszczą, Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, który śpiewa na dobranoc, Gumisie - waleczne i rycerskie, Miś Jogi i inne. A później poszły oglądać wystawę Misiów w holu naszego przedszkola.
 W każdej grupie dzieci wykonały swojego misia: rysowały, wycinały lub wyklejały z masy solnej.
Na zakończenie Misiowego dnia dzieci otrzymały żelki - misie oraz dyplomy i  naklejki.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-25

W czwartek 6 listopada starsze grupy wzięły udział w Turnieju Gier Dydaktycznych p.t. "kropelkowa gra". Odważne Żabki i Wesołe Motylki wzięły udział mi.in. w interaktywnej grze memo, w mega grze planszowej "O zdrowiu", układały puzzle, rozwiązywały zagadki i bawiły się przy "Dźwiekogrze". Rywalizacja była zacięta, ale ostatecznie po podliczeniu punktów okazało się że jest remis. Po wykonanych zadaniach uczestnicy turnieju otrzymali medale oraz orzeszek, który po zjedzeniu wspaniale wpływa na nasz umysł: pamięć i koncentrację.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-10

28 października mieliśmy okazję oglądać teatr postaci w przedstawieniu p.t. "Gospodarz i Juroszek". Bajka opowiadała o losach dziewczyny, która musiała ciężko pracować u Gospodarza. Dzięki przyjaźni i dobremu sercu Juroszka potrafiła sobie ze wszystkim poradzić.
Trzeba pamiętać, że nasze dobre serce i  bezinteresowna pomoc jest w życiu bardzo potrzebna. 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-02

Jak co roku i tym razem nasze przedszkole przystąpiło do projektu "Święto Drzewa" - Klub GAJA, aby przypomnieć wszystkim, że przyroda która nas otacza jest bardzo ważna w naszym życiu.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-14

14 października odbyła się uroczystość przedszkolna Pasowanie.
W tym roku do Pasowania przystąpiło 29 dzieci, które po raz pierwszy rozpoczęły naukę i zabawę w Naszym  Przedszkolu.
Tego dnia bawiliśmy się również na urodzinkach Kubusia Puchatka.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-14

Tak bawiliśmy się i uczyliśmy na wycieczce w Regionalnym Ośrodku Dydaktycznym w Osinach 7 października 2014roku.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-07

30 września wraz z innymi przedszkolakami o g. 12.00 pobiliśmy Rekord Guinnessa w jednoczesnym myciu zębów.
Bardzo się cieszymy z tego faktu, a dzieci wspaniale poradziły sobie podczas szczotkowania.
A oto sprawozdanie z działań Akademii Aquafresh podjętych w naszym przedszkolu:
 
UWAGA UWAGA DO 28.10.2014 GŁOSUJEMY
PRZEDSZKOLAKI PROSZĄ O GŁOSY
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-30

Dnia 16 września starsze grupy "Wesołe Motylki" i "Odważne Żabki" wybrały się na spacer do parku aby obserwować drzewa wczesną jesienią, o których właśnie się uczą na zajęciach. Dzieci rozpoznawały dąb, kasztanowiec i jarzębinę. 
Ponad to, starszaki i średniaki uczyły się jak segregować śmieci z okazji zbliżających się dni "Sprzątania Świata 2014 - Turysto Szanuj Środowisko". Dzieci posprzątały alejkę w parku, aby było im miło przechodzić tamtędy na spacery, a także pobawiły się na placu zabaw. 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-17

12 września w przedszkolu odwiedził nas Pan Policjant - dzielnicowy Os. Południe - asp. Arkadiusz Góralczyk, który w ciekawy sposób rozmawiał z przedszkolakami na temat bezpieczeństwa na co dzień. 
Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak uchronić się przed psem, jak się nie zgubić i jak być bezpiecznym w kontaktach z innymi, obcymi ludźmi. Serdecznie dziękujemy za przybycie.
RODZIE PAMIĘTAJCIE !!!
Pan Policjant wręczył dzieciom odblaski, które od tego roku muszą być obowiązkowo przyczepione do plecaka dziecka idącego po drodze.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-11

„TWÓJ MALUSZEK IDZIE DO PRZEDSZKOLA”
 
W DNIACH 25 - 28 SIERPNIA ODBYŁY SIĘ ZAJĘCIA ADAPTACYJNE DLA DZIECI,
KTÓRE PORAZ PIERWSZY ZOSTAŁY ZAPISANE DO PRZEDSZKOLA NR 15
Pod hasłem: „WESOŁE ZABAWY W PRZEDSZKOLU Z MISIEM PYSIEM”.
 
W zajęciach uczestniczyło 17 dzieci, które poznały przedszkole, sale zabaw i swoje panie. 
  
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-08-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-23

1 czerwca Dom Kultury w Boguszowicach zorganizował obchody Dnia Dziecka.
Cała impreza rozpoczęła się Bajkowym korowodem po ulicach osiedla.  Nasze przedszkolaki również przebrały się za postacie z bajek i dołączyły do innych prezentując nasze przedszkole na tej uroczystości.
Dzieci recytowały wiersz o Przedszkolu nr 15, w którym przedstawiły co się u nas w ciągu roku zabawnego działo. 
Ponadto zaproszeni goście mogli zobaczyć laureatów XII Regionalnego Przeglądu Przedszkolnych Grup Tanecznych „Roztańczone Pantofelki”. Dla wszystkich dzieci przygotowane zostały gry, zabawy i konkursy sprawnościowe. Odbyła się również wystawa fotograficzna projektu Joanny Pyrk "Nasze szczęścia".
Na zakończeniu całej zabawy dla wszystkich gości zagrał zespół Bebiki.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-07

2 - 6 czerwca z okazji Dnia Dziecka duuuuużo się działo w naszym przedszkolu.
 
Był MAGIK, który robił wiele sztuczek i trików magicznych.
Był turniej sportowy.
Były lody.
Malowaliśmy ogromny domek.
Był mecz piłki nożnej.
 
Wspaniale się bawiliśmy.
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-02

W roku szkolnym 2013/2014  wzięliśmy udział w projekcie edukacyjnym UNICEF „Szkoła z Prawami Dziecka”.
26.05 zakończyliśmy działania projektu  i zorganizowaliśmy uroczystość wręczenia Gwiazd Szeryfa Praw Dziecka. 
Głównym celem tego projektu jest edukacja naszych dzieci z zakresu Praw Dziecka, ale przede wszystkim wyróżnienie i uświadomienie dzieciom, że wokół nas w naszym otoczeniu są ludzie, którzy w szczególny sposób angażują się w rozwój i ochronę dzieci z naszego środowiska, którzy w swojej codziennej, niekiedy bardzo żmudnej pracy, dokładają wszelkich starań, by dbać o interesy dzieci i o przestrzeganie praw.
Wśród tych osób wyróżniliśmy:
 
  • Panią Naczelnik Edukacji w Rybniku Katarzynę Fojcik , za dbanie o Prawo do edukacji naszych dzieci    
  • Pana aspiranta Arkadiusza Góralczyka za ochronę i pilnowanie bezpieczeństwa dzieci na naszym osiedlu, za prawo do zdrowia i bezpieczeństwa
  • Pana Dyrektora Domu Kultury w Boguszowicach Cezarego Kaczmarczyka, za Prawo do rozwoju talentów i zainteresowań dzieci.
  • Pana Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Południe” Rafała Przeczka, za dbanie o miejsce do zabaw i nauki dla naszych przedszkolaków
  • Pana  Mariusza Wiśniewskiego ze Stowarzyszenia 17 - tka za wszelaką pomoc wszystkim potrzebującym dzieciom.
  • Panią Dyrektor Renatę Jurczyk za opiekę i dbanie o bezpieczeństwo na terenie przedszkola i Prawo do edukacji każdego przedszkolaka
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-05-27

27 maja 2014 dzieci z wszystkich grup zorganizowały dla swoich rodziców
uroczystość z okazji ich święta.
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-05-27

Dnia 19 maja wszystkie starszaki odwiedziły Urząd Miasta w Rybniku.
Głównym celem wycieczki było poznanie pracy urzędników, a także utrwalenie wiadomości na temat Rybnika.
Dzieci poznały salę konferencyjną i spotkały się z maskotką "Rybkiem". Ponadto uczestniczyły w konkursach wiedzy o Rybniku, głosowały, sprawdzały czy Urząd jest bezpieczny i czy działa monitoring. Przedszkolaki mogły również zobaczyć miejsce w piwnicy - archiwum, gdzie przechowywane są wszystkie dokumenty  
dotyczące mieszkańców naszego miasta.  
Po zwiedzaniu Urzędu byliśmy na spacerze wokół rynku. Zobaczyliśmy Ratusz - Muzeum w Rybniku i fontannę, a także odwiedziliśmy miejsce pracy mamy Agaty i Wiktora - księgarnię "Orbitę"
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-05-20

28 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Lekcji dla dzieci udzieliły druhny Lucyna Kot oraz Anna Kwiatkowska
z 13 Ratowniczej Drużyny Harcerskiej "Bratnie Dłonie" z Rybnika.
 
Dzieci podczas warsztatów uczyły się przede wszystkim rozpoznawać zagrożenia
oraz tego jak zachować się w sytuacji zagrożenia, gdy komuś stanie się krzywda.
 
Każda grupa przedszkolna wykonała rysunki oraz nauczyła się krótkiego wierszyka, które mają przypominać dzieciom  jak pomóc poszkodowanemu w czasie wypadku i co należy tym czasie zrobić. Na zakończenie zajęć dzieci mogły przystąpić do resuscytacji i poćwiczyć na fantomie sztuczne oddychanie i masaż klatki piersiowej.
 
"Nie słyszę, nie widzę, nie czuję, Pogotowia potrzebuję"
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-04-28

 
Dnia 20 marca wszystkie dzieciaki miały możliwość obejrzenia  pokazu oraz uczestnictwa w zajęciach ruchowych Taekwon - do przygotowanych przez  wielokrotnego mistrza Polski Pana Łukasza Kubiaka w ramach projektu ministerialnego "Szkoła w ruchu".  Taekwon - do to wspaniała forma zajęć ruchowych dla dzieci, jedna z alternatywnych form spędzania wolnego czasu.
 W pokazie w przedszkolu udział wzięli Karol, Szymon i Adrian kilkuletni chłopcy, którzy ćwiczą tę znaną koreańską sztukę samoobrony. Pan Łukasz wraz z Panem Patrykiem pokazali dzieciom widowiskowe kopnięcia, techniki specjalne, układy, a także przeprowadzili zabawy ruchowe i ćwiczenia dla naszych przedszkolaków. 
Pan Łukasz zaprosił chętne dzieci na darmowy trening. Treningi dla dzieci młodszych odbywają się w środy o g. 17.00 w budynku hali widowiskowej obok Kopalni KWK Jankowice.
Serdecznie dziękujemy naszym specjalnym gościom za przybycie. Życzymy wielu dalszych sukcesów.  
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-22

Tegoroczną Wiosnę przywitaliśmy tradycyjnie w Pierwszym Dniu Wiosny - 21 marca. 
Tego dnia wszystkie przedszkolaki wzięły udział w korowodzie, spacerując ulicami naszego osiedla i oznajmiając przechodniom, że wiosna nadeszła. Korowód miał swój finał pod Domem Kultury w Boguszowicach, gdzie spotkaliśmy się z zaprzyjaźnionymi przedszkolami P39 oraz P20. Dzieci zaśpiewały piosenki, recytowały wiersze i co najważniejsze rozebrały ekologiczną Marzannę do żółtego i niebieskiego worka na śmieci, aby raz na zawsze pożegnać zimę.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-22

Dzięki uprzejmości Pana Grzegorza Trębacza  - taty Mikołaja oraz  Pana Rafała Króla dnia 17 marca mogliśmy gościć zespół muzyczny IMPULS. Panowie - muzycy podzielili się z przedszkolakami wiedzą na temat ich pracy. Pokazali dzieciom instrumenty muzyczne, zagrali koncert i przeprowadzili zabawy muzyczne dla dzieci.
A ... przy dźwiękach kaczuszek nogi same rwały się do tańca.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-17

 
Dnia 13 marca wszystkie przedszkolaki wyjechały na wycieczkę przedszkolna do
Regionalnego Ośrodka Edukacyjnego w Osinach - Żory na zajęcia p.t. "Marzanna",
gdzie dowiedziały się jak wypędzić zimę i powitać wiosnę.
Podczas zajęć dzieci ubierały Marzannę, stroiły gaik, śpiewały wiosenne śląskie piosenki,
brały udział w teatrzykach i wykonały kolorowe kwiaty. 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-13

W dniach 4 i 6 marca mieliśmy okazję zwiedzić SP nr 18 w Rybniku.
Wycieczkę po szkole rozpoczęliśmy od zwiedzania klasy języka angielskiego, gdzie na lekcji mogliśmy posłuchać jak absolwenci naszego przedszkola się uczą, dowiedzieć się co się dzieje na lekcjach i na przerwach w szkole. Zobaczyliśmy tablicę oraz sprzęt multimedialny, który pomaga uczniom łatwiej zapamiętać treści których się uczą.  
Następnie zwiedziliśmy salę komputerową, gdzie starsi koledzy i koleżanki pokazały nam jak działają programy takie jak paint, power paint i word. W bibliotece, która była naszym kolejnym przystankiem podczas zwiedzania, Pani bibliotekarka przeczytała nam książkę, zaś w świetlicy mogliśmy się chwilę pobawić klockami.  Na zakończenie wycieczki Pan Dyrektor pokazał nam salę gimnastyczną, gdzie trenowała szkolna reprezentacja chłopców w siatkówce.
Kolejnego dnia na lekcjach w klasie I przywitaliśmy się z naszymi koleżankami i kolegami, którzy jeszcze rok temu razem z nami bawili się w przedszkolu. Wraz z nimi powtórzyliśmy pory roku, pośpiewaliśmy, poznaliśmy kilka nowych literek, pokolorowaliśmy rysunki i mogliśmy pobiegać na sali gimnastycznej.
Szkoła jest naprawdę super.
Bardzo dobrze poznaliśmy szkołę, do której już za rok będziemy chodzić. A teraz każdy z nas ma za zadanie namalować, narysować lub wyciąć z kolorowego papieru swoją wymarzona szkołę.
Powodzenia przedszkolaki.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-05

Ten teatrzyk był niezwykły.A to dlatego że dnia 5 marca 2014 zaprosiliśmy na przedstawienie naszych kolegów i koleżanki ze szkoły. Byli to pierwszoklasiści. Zanim rozpoczął się teatrzyk o Krasnoludkach postanowiliśmy pobawić się z naszymi gośćmi. Nauczyliśmy ich  piosenki "Mój kask", zaś uczniowie opowiedzieli nam jak jest w klasie pierwszej. Jeden z uczniów przeczytał nam bajeczkę, zaś absolwentki, a zarazem siostry naszych przedszkolaków opowiedziały o  szkolnych konkursach, imprezach i spędzaniu czasu na boisku szkolnym.  
Wspólnie z pierwszoklasistami obejrzeliśmy teatrzyk.
Ależ było śmiechu i wygłupów podczas oglądania teatrzyku o Krasnoludkach. Przede wszystkim to Gutek  - Krasnal tak rozrabiał, że wszyscy widzowie ni mogli się powstrzymać od śmiechu. Gutek jednak swym zachowaniem, dowcipami robił innym różne przykrości. Dopiero wróżka zamieniła go w grzecznego Krasnala, który na końcu bajeczki potrafił i przeprosić, i podziękować i poprosić.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-05

26 lutego przedszkolaki z Przedszkola nr 15 w Rybniku bawiły się z maskotką Snoopy.

Imprezę dla dzieci zorganizowała firma MetLife Amplico, która przygotowała wiele atrakcji i gadżetów dla dzieci. Dzieci zapoznały się z maskotką Snoopyego, którą mogły przytulić, zrobić z nią zdjęcie i zatańczyć.

Na cześć Snoopyego dzieciaki wzięły udział w wielu konkurencjach, które przygotowały nauczycielki przedszkola dzięki pracownikom firmy. Podczas imprezy odbył się ważny dla przedszkolaków „Quiz o bezpieczeństwie”. Snoopy bacznie obserwował i słuchał odpowiedzi dzieci, a za każdą dobrą odpowiedź rozdawał nagrodę w postaci „krówki”. Następnie, dzieci wykonały dla Snoopyego „Rysunek o bezpieczeństwie” i wykonały sobie pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie odbyły się zabawy ruchowe z balonami, które dzieci uwielbiają, a także konkurencje sprawnościowe, takie jak: bieg z przeszkodami z balonem pomiędzy nogami, przekładanie balonika z kosza do kosza, podbijanie balonów i inne zabawy ruchowe. Największą atrakcją dnia był oczywiście Snoopy, ale nie tylko ten „Duży – Prawdziwy”, lecz ten którego dzieci miały namalowanego na ręce. Na pamiątkę zabawy ze Snoopym dzieci otrzymały naklejkę oraz baloniki w kształcie pieska.

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-02

Dnia 19 lutego całe przedszkole wyjechało na wycieczkę do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jastrzębiu Zdroju na zajęcia sportowe projektu "Szkoła w ruchu". Dzięki gościnności Dyrekcji, uczniów tej szkoły jak i nauczycieli Pana Jarka Grycmana oraz Pani Ewy Kubińskiej mogliśmy świetnie się bawić podczas animacji dla dzieci, które przygotowały licealistki, a także  przeżyć prawdziwą sportową rywalizację na ogromnej sali gimnastycznej.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-02-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-02-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-10-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-05-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2011-12-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2011-12-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2011-10-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2011-10-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2011-09-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2011-08-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2011-06-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2011-06-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2011-06-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2011-05-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2011-04-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2011-03-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2011-03-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2011-02-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2011-02-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2011-02-04

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2011-01-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2010-12-27

komentarzy: (1)
data dodania: 2010-12-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2010-12-03

komentarzy: (1)
data dodania: 2010-11-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2010-10-22

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2010-10-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2010-10-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2010-09-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2010-09-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2010-09-20

Zobacz jak wygląda nasze przedszkole
komentarzy: (0)
data dodania: 2010-08-06